מה מוביל מאות ישראלים להגיש מדי שנה מועמדות לבתי ספר המובילים למנהל עסקים בארצות הברית ובאירופה? מה גורם לאנשים לעזוב מקומות עבודה, לקחת הלוואות בסכומים שיכולים להגיע גם למאות אלפים (בדולרים) בכדי לשלם שכר לימוד?

בניגוד לתואר "מנהל עסקים" בישראל, תואר MBA באוניברסיטה בכירה בחו"ל הוא הזדמנות מדהימה לשינוי/מינוף הקריירה לליגה העולמית הבכירה, שבה השכר ההתחלתי הממוצע הוא כ-14,500 דולר בחודש, כשלמעלה מ-97% מהבוגרים מקבלים הצעת עבודה מיד לאחר סיום התואר.

תואר MBA באחת האוניברסיטאות המובילות בארה"ב או באירופה יפתח בפניך דלתות לחברות המובילות ביותר בעולם ויעניק לך הזדמנות יוצאת דופן להשתדרג כלכלית ומקצועית.

יותר ויותר ישראלים מרגישים שמסלול הקריירה שלהם בישראל אינו מה שציפו לו. תחושת התסכול גוברת מאחר ואותם ישראלים "שיחקו על פי הספר" ועשו את כל הדברים הנכונים לכאורה שהיו אמורים להבטיח להם את עתידם הכלכלי והמקצועי. הם הלכו ולמדו כלכלה, משפטים, חשבונאות או הנדסה באחד מהמוסדות המובילים בארץ, השתלבו בשוק העבודה, ובכל זאת, בשורה התחתונה, הם מרגישים קצת תקועים. גם מבחינה כלכלית, עם עו"ש שלא מאפשר להם לחלום על דירה משלהם, וגם מבחינה מקצועית, עם תחושה שהם יכולים כ"כ הרבה יותר.

ובכן, MBA בארצות הברית עושה בדיוק את שני הדברים האלה.

ראשית, השדרוג הכלכלי לאחר התואר הוא משמעותי ביותר. ממשכורות של 10-15 אלף ש"ח (ברוטו), המעבר הוא למשכורות של 10-15 אלף דולר בחודש. וכל זאת כמובן, רק בשנה מיד לאחר התואר. כשבכל שנה השכר עולה בכ-10% בממוצע. (ראו טבלאות שכר מפורטות כאן), גם אם מביאים בחשבון את העלות הגבוהה של התואר עצמו (כ-140 אלף דולר) ושל עלויות המחיה במהלך התואר בו אינכם עובדים (כ-60 עד 80 אלף דולר) עדיין, בחישוב כולל, מדובר בעניין משתלם מאוד כלכלית.

שנית, ואף חשוב מכך, זהו השדרוג המקצועי.

תואר MBA מאחת האוניברסיטאות המובילות בעולם יפתח לכם המון אפשרויות לעבודה אחרי התואר, גם. במידה ואתם מעוניינים לעשות הסבת מקצוע, MBA הוא הדרך המושלמת עבורכם. רשת הנטוורקינג שתיפתח לכם כתוצאה מההשתייכות למוסד הלימודים תפתח עבורכם דלתות שבמצב עניינים רגיל מאוד קשה לפתוח. כאשר עצם הצגתכם כבוגרי אחד המוסדות המובילים בעולם, תעניק לכם "תו איכות" על ששרדתם את הסינון הקפדני.

כשתתחיל שנת הלימודים, תגלו כי החברות המובילות עצמן מגיעות לקמפוס שלכם ומנסות לגייס את הסטודנטים המוכשרים לעבודה אצלם.