רקע על הבית ספר

Sloan MIT ממוקם במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס-  Massachusetts Institute of Technology'-MIT’ בקיימברידג', מסצ'וסטס, בלב אזור בוסטון עם היתרונות הרבים שיש לעיר להציע.  רוב הסטודנטים חיים ולומדים באזור קיימברידג'- ששטחה רק 6.4 קמ"ר, אך מציעה יותר מ-15 מוזיאונים, מאות מסעדות, כיכר הרווארד המפורסמת עם חנויות הספרים, הכיכר המרכזית עם מסעדות אתניות, כיכר קנדל (כיכר 'החדשנות') עם משרדים של חברות גדולות וכן בתי מגורים של הסטודנטים לתארים מתקדמים. התואר למנהל עסקים  של Sloan MIT אמנם שם דגש על היי-טק וטכנולוגיה, אך חשוב לדעת כי בוגרים רבים מחליטים לעבוד בייעוץ (32.1% בשנת 2017) וכן בתחומים נוספים (יזמות, שיווק ומימון).

היתרון הגדול של Sloan, הוא האפשרות להשתלב בקהילה הרחבה יותר של MIT; שימוש בחדר הכושר, סיורים במעבדות ובדיקה מה הן התגליות החדשות ביותר.  כמו כן, ניתן ללמוד עד שלושה קורסים בכל רחבי הקמפוס- ולא בהכרח בבית הספר למנהל עסקים ובכך להתמקד בתחומי עניין אותם תרצו להרחיב ולחזק את הידע המקצועי שלכם, וכמובן ליצור קשרים עם המרצים הטובים והמוכרים בתחום (כבר דיברנו על נטוורקינג, כן?).  

החזון של בית הספר לניהול MIT Sloan  הוא לפתח מנהיגים מובילים וחדשניים אשר משפרים את העולם וקידום רעיונות לשיטות ניהול מתקדמות. הסלוגן של בית הספר הינו: " Ideas made to matter". מהות בית הספר הוא הרצון להמציא את העתיד ולפתור את האתגרים הגלובליים. באתר בית הספר הם מעידים כי MIT Sloan מורכבת מקהילה של אנשים נלהבים וסקרנים, מקום בו מכבדים מגוון רעיונות כדי לשפר את ההווה ולקדם את המחר.

שיטת הלמידה

ההיבט הבולט ביותר של תוכנית הלימודים של Sloan MIT הוא תקןפת החדשנות-  –SIP'-Sloan Innovation Period', שבוע אחד, באמצע כל סמסטר שבו הסטודנטים יכולים להתעמק יותר בנושאים שונים שמעניינים אותם ולא להיות בלחץ של ציונים.

 תקופת חדשנות זו מתקיימת לאחר כל 13 שבועות של למידה. בשבועות אלו מתנהלים מגשים אישיים עם מנהלים בכירים, בניית מיומנות מנהיגות שונות . סטודנטים מגדירים את התקופה כזמן שבו ניתן לקבל הפסקה מתקופה הלימודים ועיבוד החומר הנלמד ללא לחץ.  דוגמאות לקורסים בתקופה זו:

"חדשנות גלובלית בתחום הבריאות",  "גיוון ומנהיגות: יצירת ושמירה על תרבות ארגונית"," בניית סיפור עם נוכחות: שימוש בדימויים ובסיפורים ", " מבוא לניהול מוצרים "," מדעי המוח והמנהיגות ", ו"הצלחת הקריירה העסקית המוצלחת".

קורסי החובה ב- MIT Sloan  מהווים רק 25% מתוכנית הלימודים; 'תקשורת למנהיגים', 'מנהיגות ואימון אישי',  'נתונים, מודלים והחלטות', 'חשבונאות פיננסית', 'תהליכים ארגוניים' ובחירה של קורס אחד מבין הקורסים הבאים: 'אסטרטגיה תחרותית', 'ניהול פיננסי' או 'מבוא לניהול תפעול'. שאר הקורסים (144 נקודות) הינם קורסי בחירה.  MIT Sloan לא מציע מגמות, אך,אם בוחרים לעשות זאת, ניתן להתמקצע ביזמות וחדשנות/ניהול ארגוני/פיננסים/ קיימות/בריאות. יש דרישות מוגדרות ואם מסיימים את הקורסים ניתן לקבל ספח התמחות עם קבלת התואר.

 

אווירה

בכל שבועיים נפגשים על הסטודנטים של Sloan לחגיגה בינלאומית אחרת C-Functions- Cultural Function;בכל פעם מארגנים הסטודנטים ערבים בנושא מסוים ומשלבים בו: אוכל, מוסיקה וריקודים ייחודים.  הסטודנטים מתארים את האירועים הנ"ל כאפשרות להרגיש בחו"ל בלי ה"ג'טלג". קיימים גם מועדני ספורט רבים בכל תחום שאי פעם דמיינתם- כדורסל, ריקודים סלונים, פריסבי, הוקי קרח וסקווש. אתם לא חייבים להיות מקצועניים גדולים על מנת להצטרף לקבוצה…שוב…הרעיון הוא להנות וכן- "נטוורק!"

וכמובן, אסור לשכוח את הנשפים בסתיו ובאביב, בהם מגיעים עם טוקסידו למלון מפואר או לאחוזה ייחודית ורוקדים עד אור הבוקר לצלילי הלהקה החיה!

התקבלתם ל-MIT? רוצים לקרוא על אפשרויות הדיור שלכם? מוזמנים להיכנס לכתבה הבאה באתר MBA Buddy

125,000$

שכר התחלתי חציוני

11.5%

אחוז קבלה

730

ממוצע GMAT

נתוני שכר
משכורת חציונית מיד לאחר התואר $125,000
אחוז מקבלי הצעת עבודה מיד בסיום התואר 97.1%

 

נתוני קבלה בשנתיים האחרונות 2017 2016
אחוז הקבלה 11.5% 11.5%
מספר האפליקיישנים 5,798 5,707
מספר הסטודנטים שהתקבלו ללימודים 670 658
מספר הסטודנטים שהתחילו את לימודיהם (גודל הכיתה) 404 409
Yield (אחוז הסטודנטים שהתקבלו לבי"ס ובחרו לממש את הודעת הקבלה וללמוד שם) 60.3% 62.2%

 

הרכב הכיתה (מחזור 2020)
מה למדו הסטודנטים בתואר ראשון
תואר כללי בתחום מדעי הרוח 14%
STEM – מדעים/טכנולוגיה/הנדסה/מתמטיקה 40%
מנהל עסקים 20%
התפלגות מגדרית ואתנית
אחוז הנשים 42%
אחוז הסטודנטים הבינלאומיים 38%
מספר המדינות המיוצגות בבית הספר 49
ניסיון תעסוקתי
מספר שנות ניסיון תעסוקתי (טווח)
מספר שנות ניסיון תעסוקתי (ממוצע) 4.9
גיל (ממוצע)
Exam Results
ציון GMAT של הסטודנטים (טווח) 700-760
ציון GMAT של הסטודנטים (ממוצע) 730
ציון GRE ממוצע של מועמדים (חלק מילולי) 161
ציון GRE ממוצע של מועמדים (חלק כמותי) 163
ציון GRE ממוצע של מועמדים (חלק כתיבה)
ציוןGPA (ממוצע) 3.48

 

באיזה תחום עבדו המועמדים לפני הקבלה לבי"ס? (מחזור 2020)
ייעוץ 21%
קרן השקעות (PE) וקרנות הון סיכון (VC)
טכנולוגיה/אינטרנט 18%
מגזר ציבורי/מלכ"רים 14%
שירותים פיננסיים 19%
בריאות 6%
ניהול השקעות
קמעונאות 5%
נדל"ן
אנרגיה 7%
תקשורת ומדיה
תעשייה
צבא וביטחון
אחר