היועצים המיוצגים בבית הספר

איתי רון

רקע על הבית ספר

בית הספר לניהול Darden הינו חלק מאוניברסיטת וירג'יניה וממוקם בשארלוטסוויל וירג'יניה, כשעתיים וחצי מוושינגטון די.סי.  בעיר תוכלו למצוא תיאטרון, אופרה, גלריות אמנות, מוזיאונים, מסעדות ושבילי הליכה מרהיבים ברכס ההרים הכחולים (שמורת שננדואה) שגורם לסטודנטים להשאיר את "חיי העיר" והלימודים מאחור תוך נסיעה של 20 דקות בלבד.  

בכל שנה מתקבלים כ-330 סטודנטים אשר מתחלקים לקבוצות של 60 סטודנטים. סטודנטים מתארים את הקבוצה שלהם כ"משפחה". לכל קבוצה יש את המסורות הייחודיות שלה- שיר ששרים בסוף כל שבוע, חלוקת פרסים לסטודנט שתרם לדיון בכיתה בצורה היעילה ביותר ודרישה מהסטודנט שהעיר את הדרישה הכי פחות אפקטיבית, להחזיק בובת ציפור במשך כל היום ועוד מסורות מצחיקות ומגבשות בסגנון זה.

המשימה של בית הספר היא  לשפר את העולם על ידי פיתוח מנהיגות אחראית ומעוררת השראה וכן על ידי קידום ידע.

שיטת הלמידה

בשנה הראשונה נדרשים הסטודנטים ב-Darden ללמוד 10 קורסי חובה אשר מאפשרים להם לפתח פרספקטיבה על ניהול: חשבונאות למנהלים, אתיקה עסקית, קבלת החלטות, הובלת ארגונים, ניהול  פיננסי, תקשורת ניהולית, שיווק, תפעול וחשיבה אסטרטגית. סטודנטים מספרים כי תקופה זו הינה משמעותית מאחר ואחריה הם מצליחים להבין ולהיות בטוחים ביותר בבחירות שלהם להמשך הקריירה.  כמו כן, קורסי החובה יוצרים לקסיקון משותף שכולם בונים אותו יחדיו, ובכך לא מבזבזים זמן בשנה השנייה בקורסי הבחירה להסביר את המושגים והרעיונות העיקריים בניהול. כמו כן, עולם מושגים זה מאפשר ליצור שיחות מורכבות יותר – כי אתה יודע שכולם בחדר למדו את אותו הבסיס.

בשנה השנייה,יש לקחת 30 נקודות של קורסי בחירה.  חובה לקחת לפחות 1.5 נקודות של קורסי מנהיגות. על על אף שבית הספר ממוקד ומתמחה בניהול כללי ,ישנן התמחויות בנושאים הבאים: פיתוח עסקי וצמיחה, יזמות תאגידית, עסקים בינלאומיים, יזמות לקיימות, נדל"ן, בנקאות, יזמות, שיווק, ייעוץ אסטרטגי וניהול התפעול.  לא חייבים לבחור בהתמחות, אך אם אתה יודע לאן אתה מכוון מבחינת הקריירה זה יכול לעזור בהמשך.

חשוב לדעת כי ב- Darden משתמשים רבות בשיטת 'מקרי הבוחן' (Case-Studies) ובדרך כלל יש לפחות שלושה מקרי בוחן ביום לימודים- ייתכן כי זה נשמע מרתיע, אך אל דאגה, המרצים מתאמים ביניהם את תוכנית הלימודים ולעיתים משתמשים באותם מקרי בוחן לבחון פרספקטיבות שונות. כמובן לאחר חריקת שיניים ולאחר שתתרגלו לשפה האנגלית תוכלו לחזק את מימונות התקשורת והמנהיגות שלכם, וכמובן שגם הציון שלכם  מורכב מרמת ההשתתפות בכיתה (יחד עם זאת חשוב לזכור- להשתתף זה לא מספיק- חייבים לקדם את מקרה הבוחן ולתת הערות יעילות לאורך כל השיעור).

כמו כן, ניתן להשתלב במרכזי מחקר ועסקים שונים:

  1. The Batten Institute for Entrepreneurship and Innovation- מעודד תלמידים לפתח רעיונות לעסקים אפשריים- ע"י כלים פרקטיים ותחרויות במהלך השנה.
  2. The Olsson Center for Applied Ethics – פועל על מנת להגביר את המודעות של נושאים מוסריים ואתיקה בפניהם עומדים עסקים ומנהלים.

אווירה

מסורת ייחודית לדארדן היא הפסקת הקפה המשותפת לסטודנטים ולמרצים. בכל יום בשעה 9:30 תתכוננו להפסקת קפה קצרה בה נפגשים עם סטודנטים ומרצים יחדיו, לפעמים יש הודעות, קבלת פרסים ולפעמים אפילו הופעות.  זהו זמן מצוין להכיר חברים חדשים שאינם חלק מ"הקבוצה" שלך.

בימי חמישי בערב, נפגשים כולם, אך פעם עם בירה במקום קפה וכיבוד קל. זוהי הזדמנות להירגע מהשבוע ולהתכונן ליום שישי אשר שמור למטרות של פיתוח הקריירה ומציאת התמחות/עבודה.

124,684$

שכר התחלתי חציוני

22%

אחוז קבלה

706

ממוצע GMAT

נתוני שכר
משכורת חציונית מיד לאחר התואר $124,684
אחוז מקבלי הצעת עבודה מיד בסיום התואר 93%

 

נתוני קבלה בשנתיים האחרונות 2017 2016
אחוז הקבלה 22% 22.1%
מספר האפליקיישנים 3,796 3,737
מספר הסטודנטים שהתקבלו ללימודים 849 827
מספר הסטודנטים שהתחילו את לימודיהם (גודל הכיתה) 439 446
Yield (אחוז הסטודנטים שהתקבלו לבי"ס ובחרו לממש את הודעת הקבלה וללמוד שם) 51.7% 53.9%

 

הרכב הכיתה (מחזור 2020)
מה למדו הסטודנטים בתואר ראשון
תואר כללי בתחום מדעי הרוח 30%
STEM – מדעים/טכנולוגיה/הנדסה/מתמטיקה 18%
מנהל עסקים 27%
כלכלה 18%
אחר 7%
התפלגות מגדרית ואתנית
אחוז הנשים 43%
אחוז הסטודנטים הבינלאומיים 33%
מספר המדינות המיוצגות בבית הספר 80
ניסיון תעסוקתי
מספר שנות ניסיון תעסוקתי (טווח)
מספר שנות ניסיון תעסוקתי (ממוצע)
גיל (ממוצע) 27
Exam Results
ציון GMAT של הסטודנטים (טווח)
ציון GMAT של הסטודנטים (ממוצע) 706
ציון GRE ממוצע של מועמדים (חלק מילולי)
ציון GRE ממוצע של מועמדים (חלק כמותי)
ציון GRE ממוצע של מועמדים (חלק כתיבה)
ציון GPA – ממוצע תואר ראשון (בסולם 0-4) 3.5

 

באיזה תחום עבדו המועמדים לפני הקבלה לבי"ס? (מחזור 2020)
ייעוץ 34%
קרן השקעות (PE) וקרנות הון סיכון (VC)
טכנולוגיה/אינטרנט 14%
מגזר ציבורי/מלכ"רים 2%
שירותים פיננסיים 24%
בריאות 4%
ניהול השקעות
קמעונאות 5%
נדל"ן 1%
אנרגיה 2%
תקשורת ומדיה 1%
תעשייה 6%
אחר 5%