רוב בתי הספר ידרשו ממכם להוכיח את רמת האנגלית שלכם ע"י ביצוע בחינת רמה באנגלית. הסיבה לכך, היא שאתם הולכים ללמוד באנגלית במשך שנתיים ובתי הספר רוצים לוודא כי לא תהיה לכם בעיית שפה משמעותית.

בחינת הרמה הנפוצה ביותר הינה בחינת הטופל (TOEFL). ברוב בתי הספר ציון הטופל הוא דרישת סף ובתי הספר לא ימשיכו לבחון את המועמדות שלכם בלעדיו. בחלק מבתי הספר, ניתן יהיה להגיש את המועמדות גם ללא ציון הטופל הנדרש אך הקבלה תהיה מותנית בהשגה של ציון טופל ברף הנדרש לפני תחילת הלימודים.

עם זאת, חשוב לציין כי ברגע שחציתם את רף הטופל הנדרש, אין חשיבות גדולה לציון אותו תקבלו ובתי הספר בד"כ לא ישקללו אותו בהחלטה על קבלתכם לבית הספר. רף הטופל משתנה בין בית ספר לבית ספר כשלרוב ציון של 100 בטופל יספיק על מנת לצלוח את המשוכה הזאת. בולטים בהקשר זה שני בתי ספר, שיקאגו בות' שדורש טופל מינימלי של 104 להגשה, והרווארד שדורשים 110. בייל מנגד, לא דורשים מהמועמדים לעשות את ה-TOEFL או ה-IELTS וסומכים על רמת האנגלית שלך מעצם הצלחתך בבחינת ה-GMAT.

במידה והתואר הראשון שלכם נלמד במוסד דובר אנגלית, תרגישו חופשי להתעלם מהדרישה הזאת ולעבור לדרישה הבאה.

בחינת הטופל מורכבת מ4 חלקים: חלק כתיבה, חלק קריאה, חלק דיבור וחלק כתיבה. בכל חלק תקבלו ניקוד שבין 0-30 והציון המקסימלי אותו תוכלו להשיג הוא 120

סוד ידוע (וגם ההמלצה שלנו) היא בחינת ה-IELTS הבריטית, הבחינה נערכת מטעם שגרירות בריטניה בישראל ומהווה תחליף לבחינת הטופל והיא מקובלת על הרוב המוחלט של בתי הספר.

היתרון של בחינה זו, הוא שחלק הדיבור נעשה מול בנאדם ולא מול מחשב באופן הרבה יותר סלחני לטעויות. גם לגבי שאר חלקי הבחינה, ניתן לומר כי בחינת ה-IELTS קלה יותר מבחינת ה-TOEFL.

רוצים לקרוא עוד על בחינות ה-TOEFL וה-IELTS. ולקבל טיפים שיעזרו לכם בלמידה? מוזמנים להיכנס לאתר של אבי יולזרי ולהתחיל להתכונן.

מבנה מבחן ה-TOEFL הרשמה ומועדים

טיפים לנבחנים במבחן ה-IELTS