רוב בתי הספר בארה"ב ובאירופה מציגים את לוח הזמנים הבא:

 

מבחינת טקטיקת ההגשות, תמיד נעדיף להגיש מועמדות בסיבוב כמה שיותר מוקדם. נושא נוסף מבחינת בתי הספר והסיבוב השלישי הוא נושא הויזה. בתי הספר חוששים שהמועמדים הבינלאומיים לא יספיקו לטפל בכל פרוצדורות המעבר, ובעיקר, לא יספיקו להוציא ויזה בזמן שתאפשר להם להתחיל את הלימודים במועד ולכן להעדיף מועמד שלא יידרש להוציא ויזה על מנת ללמוד אצלם.

קיימים בתי ספר שמנסים לנצל את לוחות הזמנים הקבועים הנ"ל, בכדי לנסות למשוך מועמדים חזקים יותר ע"י הקדמת מועד הודעות הקבלה למועמדים, כמו קולומביה ביזנס סקול. בניגוד לרוב בתי הספר אשר יחכו עד מועד הדדליין על מנת לפתוח את כל מאגר האפליקיישנים ולהתחיל לקרוא, בקולומביה הוועדה עובדת על בסיס "Rolling Admission" ובוחנת כל מועמדות מיד עם הגשתה. במצב דברים כזה, כמובן שעדיף להגיש את המועמדות מוקדם ככל שניתן כדי להגביר את הסיכויים כאשר מספר המקומות הפנויים גדול באופן יחסי. כך יוצא, שמועמדים שמגישים לקולומביה ביוני-יולי, יכולים למצוא את עצמם כבר בספטמבר עם הודעת קבלה מוקדמת מהבית ספר, הרבה לפני שאר בתי הספר.

הקאצ' שקולומביה שמים, הוא הדרישה שלהם להתחייבות של המועמד כי במידה ויתקבל, הוא לא ימשיך את התהליך עם בתי ספר אחרים. כמובן, כי אין לקולומביה דרך לוודא כי אכן תעמדו בהבטחה שנתתם, אך הדבר עדיין מהווה שיקול מבחינת מועמדים.