בתי הספר מעוניינים לשמוע עליכם חוות דעת חיצונית. בעוד שהחיבורים וקורות החיים הם ההזדמנות של הבית ספר להבין ממכם על ההישגים בקריירה שלכם, ההמלצות מאפשרות לבית הספר לקבל נקודות מבט שהיא קצת יותר אובייקטיבית.

בתי ספר שונים מייחסים משקל שונה להמלצות, אך אין ספק כי בכל בתי הספר ההמלצות מהוות מרכיב חשוב מאוד במועמדות שלכם. מבחינת בתי הספר, ההמלצות אמורות לחזק את התכונות אותן ציינתם בקורות החיים שלכם ובחיבורים.

איך לבחור ממליצים? מועמדים רבים מוצאים את עצמם בפני הדילמה הקלאסית, האם לבקש המלצה מהמנהל הישיר, שמכיר את העבודה שלי אך פחות בכיר בדרגה או שמא ללכת למנהל בכיר יותר אך שמכיר אותי פחות טוב. הפתרון לדילמה לא תמיד פשוט, וקשור במידה רבה למכלול המועמדות שלכם. עם זאת, ככלל אצבע, ניתן לומר כי תוכן ההמלצה חשוב יותר מזהות הממליץ ועל כן נעדיף את מי שייתן תוכן המלצה חזק יותר

נסו להימנע ככל שניתן מלהביא המלצות אקדמיות ממרצה באוניברסיטה (כן.. גם אם הוצאתם אצלו 100 בקורס). וועדות הקבלה מסתכלות בצורה שלילית על המלצות אקדמיות ומפרשות זאת כאי יכולת שלכם להביא המלצות ממעסיקים קודמים.

בבחירת הממליצים, מומלץ לבחור שני ממליצים אשר יוכלו לחזק בהמלצה תכונות שונות שלכם. כך אם הבאנו בהמלצה הראשונה מפקד מהצבא שהדגיש באופן מאוד חזק את יכולות המנהיגות שלנו, לא נרצה להביא בהמלצה השנייה מישהו אשר ידבר גם בדיוק על אותו נושא, אלא לבחור בממליצים אשר יחזקו פן אחר באישיותכם. לדוג' האינטליגנציה הגבוהה שלכם וחוש היצירתיות

רוב בתי הספר יבקשו שתי המלצות. נוסח השאלות הינו בד"כ זהה בין כל בתי הספר (אם כי לאחרונה חלו שינויים מסויימים במספר בתי ספר כגון: MIT וקולומביה, מוזמנים לעיין בדפי בתי ספר הללו, ולהבין את ההבדלים). בתי הספר מבינים כי הממליצים שלכם הם אנשים עסוקים, ומבקשים למנוע מהם את הצורך להגיש המלצות שונות בתכלית למספר בתי ספר.

נוסח השאלות לממליצים.

  1. How do the candidate’s performance, potential, background, or personal qualities compare to those of other well-qualified individuals in similar roles? Please provide specific examples.

 

  1. Please describe the most important piece of constructive feedback you have given the applicant. Please detail the circumstances and the applicant’s response.

 

האם הממליצים מעבירים לי את ההמלצות?

לא. במהלך מילוי האפליקיישן תצטרך למסור את שמות הממליצים שלך, תפקידם וכתובת המייל שלהם. לאחר ההזנה, יישלח לממליצים מייל עם לינק שיוביל אותם לכתיבת ההמלצות וחוות הדעת עליך.

חשוב לשים לב לא לחכות לרגע האחרון עם שליחת הבקשות להמלצה, שכן האפליקיישן אינו מושלם עד לקבלת מכתבי ההמלצה מאת הממליצים שלך. איחור בשליחת מכתבי ההמלצה עלול להוביל לפספוס של הדדליין ומעבר אוטומטי לסיבוב הבא.

שימו לב, כי בתוך האפליקיישן קיימת עבורכם האפשרות לשלוח לממליצים שלכם את הבקשה להמלצה עוד לפני שאתם מגישים את האפליקיישן שלכם ולכן מומלץ לעשות זאת כדי לחסוך בעיות ועיכובים מיותרים שעלולים להיווצר.

מרבית ההמלצות הן בנות 3-4 עמודים, וצריכות לתאר באופן ספיציפי מדוע אתם, על תכונות האופי השונות שלכם (אשר הממליצים נחשפו אליהם), מתאימים לבית הספר ותוכלו לתרום בו בצורה מיטבית.

המלצות בנות חצי עמוד או עמוד, אינן מספיקות בשביל לתאר את הקשר האישי שנוצר ביניכם לבין הממליצים ויתפרשו על ידי וועדות הקבלה כהמלצה חלשה שתפגע משמעותית בסיכויי הקבלה שלכם.