1. מיקום – איפה בא לך ללמוד? בלב מנהטן קרוב לכל ההמולה והעסקים או דווקא במקום מבודד ושקט יותר שיאפשר לך להתרכז בלימודים?

  2. גודל המחזור-  מעדיף מחזורים של 900-1000 איש כמו בהרווארד או וורטון, או שאתה יותר טיפוס של מחזורים קטנים יותר כמו בייל ובברקלי?

  3. תוכנית הלימודים – תרצה לבחור את הקורסים שלך בעצמך, או שתעדיף שבית הספר יבחר עבורך את הרוב?

  4. שיטת הלימוד – איך אתה קולט יותר טוב חומר? על ידי קריאה של קייסים אמיתיים או בהרצאות פרונטליות? הרווארד ביזנס סקול אולי מדורגים מאוד גבוה, אבל מועמד שפשוט שונא לקרוא המון חומר באנגלית יכול לא להתחבר לשיטת הלימוד של הקייס ולהעדיף בית ספר עם שיטת לימוד אחרת.

  5. מה מסלול הקריירה שמעניין אותך? בתי ספר שונים מתמחים בתחומים שונים ומציעים מסלולים מיוחדים. מועמד שמתעניין בשיווק יעדיף ללכת לקלוג ולא לוורטון, למרות שהאחרון מדורג גבוה יותר. מועמד שמתעניין בקיימות ויזמות חברתית יעדיף לבחור את ייל.

  6. הקשרים של כל בית ספר לתעשייה ולמעסיקים שמעניינים אתכם – בעוד שכל בתי הספר המובילים יאפשרו לכם להגיע לחברות המובילות, עבור תעשיות ספיציפיות ומעסיקים ספיציפיים, בתי ספר מסוימים יעשו את זה יותר טוב מהאחרים

  7. חוזק האוניברסיטה אליה משתייך הבית ספר ורשת הבוגרים שלה בעולם ובישראל. לא תמיד יש התאמה בין החוזקה של בית הספר למנהל עסקים לבין חוזק האוניברסיטה אליה הוא משתייך.

  8. מימון ומלגות – יש בתי ספר שפשוט נדיבים יותר מהאחרים.

  9. דירוג ויוקרה – כן כן.. גם זה חשוב מאוד, רק תשימו לב גם לשמונת השיקולים הקודמים.