טל לב

UCLA Anderson

בית הספר המיוצג

מה אתה הכי אוהב בבית ספר?

מה אני הכי אוהב בבי"ס – ללא ספק את האנשים! זה גם הסגל אבל בעיקר הסטודנטים האחרים יש אווירה טובה של חברות אמיתית ועזרה. לא מעט סטודנטים עזרו לי בעריכת ושיפוץ הקורות חיים, חלק עזרו להתכונן לקייס קומפיטישן ויש עוד דוגמאות. הדבר השני שאני הכי אוהב זה המיקום. לוס אנג'לס עיר ענקית אנחנו נחשפים להמון אנשים בעלי השפעה וכמובן מזג אוויר לדעתי הכי טוב בארה"ב.

ספר בקצרה על שני הקורסים הכי טובים שלקחת השנה

אני רק בשנה א' אז המגוון לא כזה גדול. קורס מרקטינג שמלומד על ע"י Hal Hershfield ללא ספק בולט מעל כולם. קודם כל מרצה מעולה שיודע לשמור על רמת עניין גבוהה בהרצאות תוך שילוב של הרבה הומור, ניסויים ודוגמאות. באחד הcase studies שהיה לנו הוא הביא לשיעור את מנכ"ל החברה שסיפר איך התקבלו ההחלטות בסופו של דבר, כיצד הם שקלו את הפעולות שלהם ואילו אספקטים נלקחו בחשבון. השיעור השני הכי מעניין הוא התנהגות ארגונית – גם במקרה זה המרצה היה מעולה ודאג לשילוב של הרבה דוגמאות "LIVE" לחומר הנלמד

ספר קצת על הסביבה הישראלית/יהודית בבית ספר

הסביבה הישראלית והיהודית בלוס אנג'לס היא לדעתי הכי ידידותית לסטודנט הישראלי בכל ארה"ב, אם כי כמובן שלא למדתי בכל ארה"ב ולכן אין לי בנצ'מארק אמיתי. כיצד זה מתבטא? הקלאב היהודי מארגן כמעט מדי שבוע אירועים עם יהודים בכירים בתעשיות שונות, החל מהשקעות VC וPE ועד לתעשיית הבידור, וליזמות. החשיפה הזו לאנשים האלה היא בסוף בעלת הערך הגדול ביותר מכיוון שכל אחד יכול לעשות MBA בכל מקום בעולם והתוכן יהיה ככל הנראה ברמות לא רחוקות זו מזו, אבל ההזדמנויות שמעבר לאקדמיה הן החשובות ביותר. הקהילה היהודית בלוס אנג'לס היא מהחזקות בארה"ב (יחד עם ניו יורק) והיא מאוד מחבקת את הסטודנט היהודי והישראלי. הסטודנטים עצמם יוזמים עצמאית גם כן ארוחות ערב שבת שמהוות אחלה הזדמנות להתחבר באופן אישי יותר לסטודנטים יהודים אחרים.

ולסיום, טיפ של אלופים לישראלים שחושבים להגיש מועמדות לאנדרסון

אנדרסון שם דגש על היכרות אמיתית של המועמד עם הבי"ס. על מנת להראות לועדת הקבלה רצינות ונכונות אמיתית להגיע שווה לעשות מחקר על כל דבר שיגרום למועמד להשמע כאילו הוא לא גנרי. ניתן לציין שאתם אוהבים לשחות והבריכה שסמוכה לבי"ס היא אחלה הזדמנות בשבילכם להתרענן בין שיעורים, לעקוב אחר הבי"ס ברשתות החברתיות ולציין איזה שהוא אירוע שהיה לאחרונה והלהיב אותך לקרוא עליו, לציין יוזמות שיש בכוונת המועמד ליזום באם יתקבל לבי"ס וכיצד הוא מתכוון לתרום – לסטודנטים האחרים, לקהילה וכד, וכמובן לציין את פארקר – המכון לשירותי קריירה של הבי"ס שמדורג ראשון בסקר שביעות הרצון של סטודנטים כבר מספר שנים ברציפות. הבי"ס מאוד נדיב במילגות למועמדים חזקים.