סטס גורבוביצקי

Wharton

בית הספר המיוצג

מה אתה הכי אוהב בבית ספר?

יש כל כך הרבה דברים טובים להגיד על וורטון כך שקשה לבחור רק בדבר אחד. השילוב הנדיר הזה בין כמות אדירה של סטודנטים חכמים, מוכשרים, עם הסטוריה אישית ותעסוקתית נדירה (מעל 850 בכיתה) לבין המרצים הכי טובים בתחומם ולבין אינספור פעילויות חוץ בית ספריות, מפתח אותך הן כאדם והן כמקצוען עד מאוד. אתה יכול להיות מי שאתה רוצה בבית הספר, לבחור להתנסות בדברים שעוד לא עשית כגון: להרצות באנגלית לקבוצה גדולה של תלמידים, לייעץ לחברת ענק, לשחק בתיאטרון או להיות חלק מלהקה סטודנטיאלית וכל זאת בסביבה בטוחה ובסוף עוד לקבל ביקורת בונה מהחברים. כל אחד יכול לבחור במה חשוב לו להשקיע ובאיזה קומבינציה – לימודים, מציאת תעסוקה ו/או פעילויות חוץ בית ספריות.

 

ספר בקצרה על שני הקורסים הכי טובים שלקחת השנה

אני מגיע מרקע לא פיננסי ולכן היה חשוב לי לקחת קורסים שיקנו לי יסודות פיננסיים:
Corporate Valuation – קורס מצוין עם דיוויד ווסלס שבעצמו כתב את התורה על הערכת שווי חברות של מקינזי. הוא לא רק מומחה בתחומו, אלא מספר סיפורים בחסד ומורה מצוין. למרות שלהעריך שווי חברות יכול לא להיות הנושא הכי סקסי בעולם, הוא ידע להעביר אותו בצורה מאוד מעניינת גם לסטודנטים ללא רקע בפיננסים.
Speaking Class כל סטודנט בוורטון מחויב לקחת שני קורסים בדיבור מול קהל. בתור מנהל לעתיד, דיבור מול קהל היא אחת היכולות הכי חשובות שצריך לרכוש ולחדד, במיוחד באנגלית. הקורס הזה מכריח אותך לעמוד כל שבוע מול החברים שלך לכיתה ולדבר מספר דקות על נושא מסויים שמייד לאחריו אתה מקבל פידבק. בנוסף, אתה מתנסה במצבים כגון דיבור מול מצלמה ומענה לשאלות כתבים, כך שאתה מתמקצע לא רק בעמידה מול אנשים אלא בלתת מענה לשאלות נוקבות מצד עיתונאי אמיתי.

 

ספרי קצת על הסביבה הישראלית/יהודית בבית ספר

לא בכדי קוראים לאונ' פנסילבניה jewpenn, כמות היהודים בכיתה גדולה מאוד ומספר הישראלים בכל כיתה בשנים האחרונות נע בין 5 ל-10. המועדון היהודי, שאני נמנה כאחד משני הנשיאים שלו, הוא אחד הגדולים בקמפוס. המועדון עורך המון אירועים, חלקם מסורתיים, כגון: כלל החגים וארוחות שבת ואירועים שאינם מסורתיים כגון: דוברים שהינם אנשי עסקים יהודים, drake night (מסיבת שכולה דרייק שבחלקו יהודי), ופעילויות שונות עם מועדונים אחרים. בית הספר תומך מאוד בפעילויות יהודיות, כך שאפילו בחגים, הסטודנטים היהודים לא מחויבים להגיע לשיעורים והמרצים אף מקליטים את השיעורים שלהם.

ולסיום, טיפ של אלופים לישראלים שחושבים להגיש מועמדות לבית ספר.

תדברו עם כמה שיותר סטודנטים, לא בהכרח ישראלים, בכל אחד מבתי הספר שאתם חושבים להגיש אליהם כדי להבין מה מיוחד במקום הזה, איך היחס הבינאישי בקרב הסטודנטים, מהן התכניות היחודיות, מיהם המרצים המעניינים, מה יש לעשות בעיר שבה המוסד נמצא, איך היחס לבני הזוג במידה ואתם מגיעים עם אחד/ אחת וכו'. תשקיעו זמן בלהבין כי קודם כל תרצו להגיע למוסד שאתם מתחברים אליו אבל גם תצטרכו לכתוב על כך בחיבורים ולציין בראיונות.