פינו סולימן

Wharton

בית הספר המיוצג

מה אתה הכי אוהב בבית ספר?

שאלה מעולה ובאמת שאני לא יודע מאיפה להתחיל. השילוב של קורסים ומרצים מומחים ברמה עולמית, דרך שפע של פעילויות מחוץ לתוכנית הלימודים, ועד לאנשים טובים ומעניינים מעל העולם, יוצר מקום וחוויה מאוד מיוחדת. אני באופן אישי חושב שהתוכנית בוורטון בולטת בתחושת הקהילתיות שנוצרת פה במספר רבדים. מצד אחד, עצם העובדה שיש כ-850 סטונדטים בתוכנית בשנה, העיר מלאה בסטודנטים, ולכן לא מפתיע לפגוש חברים חדשים כמעט בכל מקום אליו אני הולך. מצד שני, החל מהיום הראשון כל סטודנט מ;שוייך ל-Cohort של כ- 70 וזוהי הקבוצה איתה לוקחים את כל קורסי הליבה בסמסטר הראשון, כך באופן טבעי נוצרת קהילה וחברויות שנמשכות שנים רבות. התוכנית ממש בנויה ליצירת קשר בין אנשים.

 

ספר בקצרה על שני הקורסים הכי טובים שלקחת השנה.

הקורס הכי טוב שלקחתי עד עכשיו הוא Corporate Finance וזה בעיקר בזכות המרצה. תוך כדי הקורס גילינו שהמרצה היה עורך ראשי של מגזין מימון מאוד יוקרתי עם שנים של ניסיון בתעשייה. הייתה לי זכות ללמוד ממרצה שהוא לא רק ממוחה בתחומו אלא גם אוהב ללמד, וזה מה שהפך את חווית הלימוד למיוחדת. הקורס השני הוא Negotiations שטרם לקחתי אבל אני מצפה לעשות אותו בסמטר הבא.

 

ספר קצת על הסביבה הישראלית/יהודית בבית הספר

סך הכל הסביבה מאוד תומכת וידידותית. יש בוורטון ובכלל ב-PENN לא מעט סטודנטים ומרצים ישראלים, ולאחרונה אחד מהם מונה לנגיד בנק ישראל הבא. בקמפוס יש מודעון ישראלי וגם מועדון יהודי שמארגן פעילויות בחגים, ובכלל הקהילה היהודית השלישית בגודלה נמצאת בפילדלפיה.

 

ולסיום, טיפ של אלופים לישראלים שחושבים להגיש מועמדות לוורטון.

המגמה של הבית ספר היא להשקיע ביזמות ולחנך לקבלת החלטות על בסיס נתונים, ובקמפוס נבנים עכשיו שני בניינים חדשים בדיוק למטרה זו. בתהליך ההגשה תקפידו להדגיש את הניסיון היזמי שלכם, זה ייתן לכם כמה נקודות בונוס.