מורי אמיתי

Yale School of Management

בית הספר המיוצג

מה אתה הכי אוהב בבית ספר?

העובדה שכולם מכירים את כולם ויותר מזה, כולם עוזרים לכולם, בין אם זה בהכנות לראיונות עבודה, בלימודים או בדברים אישיים. העובדה שהמחזור קטן יוצר גיבוש יוצא דופן בין התלמידים.

 

ספר בקצרה על שני הקורסים הכי טובים שלקחת השנה

Applied Quantitative Finance – קורס שלמלמד את הבסיס כיצד קרנות גידור קוואנט משקיעות. לומדים גם את התיאוריה שבבסיס עולם ההשקעות כיום וגם מעשית איך לבדוק את התאוריות האלו. למרות שלא הייתה לי כוונה ללכת לתחום, וזה נחשב לקורס הכי קשה שאפשר לקחת בתואר, נורא נהניתי ללמוד משהו שלא היה לי מושג לגביו מפרופסור שכנראה יום אחד יזכה בפרס נובל.

Small and Medium Businesses – קורס שמועבר על ידי יזם לשעבר שמכר כמה עסקים ומלמד בעצם לקחים מכל מיני תחומים שונים, מבתי אבות יוקרתיים ועד מפעל עץ. למי שהולך להיות יזם אחרי הלימודים מומלץ בחום גישת הGet Into The Arena שמועברת בקורס.

 

ספרי קצת על הסביבה הישראלית/יהודית בבית ספר

כל ישראלי שמגיע לבית ספר מיד מצורף לקבוצה המצומצמת של הישראלים שלומדים בו. יש גם המון סטודנטים יהודים (בערך 15 אחוז מהכיתה) ולכן פעילות שקשורה ליהדות מתרחשת הרבה בבית ספר. כמו כן, קיימים כמה בתי חב"ד בעיר אשר מאפשרים להשתתף בארוחות שבת כל שבוע ולפגוש סטודנטים יהודים וישראלים מבתי ספר אחרים.

 

ולסיום, טיפ של אלופים לישראלים שחושבים להגיש מועמדות לבית ספר.

הדבר הכי חשוב הוא להראות איך אתה משלב בחיים את המוטו של בית הספר – מנהיג בעסקים ובחברה. ההנחה היא שכל מי שמגיש הוא גם בעל הישגים אקדמיים וגם טוב בעבודה שלו. מה שהמגייסים מחפשים זה אנשים שעושים משהו אקסטרה בחיים – התנדבות, עבודה בעמותות וכדומה. לישראלים מאוד עוזר העובדה שהרבה עושים שנת שירות, צבא או חונכות באוניברסיטה.