גל עמרן

Chicago Booth

בית הספר המיוצג

מה אתה הכי אוהב בבית ספר?

האפשרות "ליהנות מכל העולמות" – ללמוד בבית ספר מוביל, לגור במרכז שיקגו – עיר גדולה, מרכזית ויפה עם אינספור מקומות בילוי, ועדיין ליהנות מחיים סטודנטיאליים –  כשרוב הסטודנטים גרים במספר בניינים קרובים מאוד במרכז העיר.

 

המערכת הגמישה מאפשרת גמישות גדולה בתכנון המערכת – כולל האפשרות לקחת קורסי ערב בקמפוס של בית הספר בדאונטאון של שיקגו. אחד היתרונות הגדולים הוא שבזכות המערכת הגמישה זוכים להכיר סטודנטים רבים שלא בהכרח הייתי נחשף אליהם במידה והייתה לנו מערכת מובנית.

ספר בקצרה על שני הקורסים הכי טובים שלקחת השנה

Platform Competition- קורס מרתק שמועבר על ידי אוסטן גולסבי, כלכלן שבעברו שימש כיועץ בכיר לנשיא אובמה. הקורס מקנה כלים מעולים להבין, לנתח וליישם אסטרטגיות פעולה בעולם בו פלטפורמות (כדוגמת חברות כמו פייסבוק, גוגל, אובר ,וויז וכו') הפכו למודל העסקי המוביל.

Negotiations – קורס פרקטי שמלמד עקרונות בסיסיים אך מאוד שימושיים לניהול משא ומתן, ומאפשר לתרגל אותם באופן מעשי. האפשרות לתרגל משא ומתן עם סטודנטים ממדינות שונות בעולם מוסיף רובד תרבותי מרתק שאני בטוח שעוד ישמש אותי הרבה בעתיד.

ספרי קצת על הסביבה הישראלית/יהודית בבית ספר

Booth ב באופן מסורתי מעריכים מאוד מועמדים מישראל – ובהתאמה מספר הישראלים בכל מחזור גדול יחסית. כמו כן ברוב השנים יש ייצוג מכובד מאוד של סטודנטים ומרצים יהודים, ומועדון הסטודנטים היהודים הוא מועדון פעיל שמארגן אירועים רבים. חבריי ואני מארגנים השנה את הטיול המסורתי לישראל  (Boothright 😊) שמהווה את גולת הכותרת של חופשת האביב – ושהשנה יכלול מעל ל150 משתתפים.

ולסיום, טיפ של אלופים לישראלים שחושבים להגיש מועמדות לבית ספר.

לדעתי כדאי לשים דגש על הבנה עמוקה של בית הספר – מבחינת תרבות ויתרונות ייחודיים. בגדול חשוב לענות באופן אותנטי על השאלה "למה Booth?". חלק מהמאפיינים הייחודיים של בית הספר הם הדגש על ה Data Driven Approach, המערכת הגמישה שמאפשרת לתפור אישית את החוויה לכל סטודנט, ותרבות ה pay it forward שאכן מורגשת (כשסטודנטים בשנתם השנייה עוזרים מאוד לסטודנטים החדשים). בנוסף, בית הספר גאה מאוד בסגל המרשים שלו (הכולל מספר זוכי פרס נובל) ולכן הייתי ממליץ לעשות מחקר בנוגע לקורסים עדכניים ויוזמות רלוונטיות שמעניינים אותך באופן אישי.